Labyrintárium

3. září 2021
Článek napsal: Vendula

Dvanáct zahradních labyrintů a bludišť na jednom místě, v zeleni historického anglického parku Zámku Loučeň.

Místo vhodné pro zábavu, relaxaci i meditaci. Je ideálním výletním cílem pro rodiny s dětmi i pro zamilované páry. Soubor dvanácti labyrintů a bludišť na Loučeni vstupuje nejen do Vašich srdcí, ale i do slovní zásoby českého jazyka. Provozovatel loučeňských labyrintů požádal o patentování nového slova - LABYRINTÁRIUM - a jeho uvedení do slovníků spisovné češtiny. Nás nejvíce bavil labyrint světelný, který se nachází přímo před zámkem na nádvoří a je nejlépe rozluštitelný až za tmy.

Zamek_Loucen_bludiste - Zamek_Loucen - Prerovsky

Co jsou to labyrinty?

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, dokonce ani v Evropě, pak jste na zámku Loučeň na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.

Zahradní labyrinty jsou nejen módní věcí, ale jde zároveň o věc nadčasovou, která je a zůstane obecně atraktivní. A to především proto, že:

  • labyrinty jsou zábavné
  • labyrinty mají schopnost dobít Vaši ubývající energii

Víte, jaký je rozdíl mezi bludištěm a labyrintem?

Labyrintem vede jediná cesta, byť pořádně klikatá. Oproti tomu v bludišti narazíte na mnohá rozcestí. A přitom ne každá z cest, kterou si na těchto rozcestích vyberete, vede tím správným směrem. Ať už se rozhodnete putovat labyrintem či bludištěm, zjistíte, že to není jen dětská zábava, jak by se možná mohlo zdát nezasvěceným.

TIP OD NÁS:
Když seběhnete ze zámeckého nádvoří po schodišti dolů, natrefíte na restauraci Maxmilián, kde podávají jedinečnou fialkovou kávu, takzvané Violetto, které prostě musíte ochutnat! A pro ty, kteří kávě neholdují, můžeme doporučit další loučenskou specialitu – Čápy s mákem. Co to je? To už zjistíte sami.

Více info najdete www.zamekloucen.cz

Naše tipy pro vás

Destinio - Inspirace pro vaše cestování.
Destinio, inspirace pro vaše cestování!
crossmenu